Avaleht    >     Tooted    >     Kodukasutuseks    >     Thermostar professional

Thermostar Professional

Tavaliselt töötavad olemasolevad aurupuhastid madala rõhuga (umbes 3–4 baari) ja seega ka madala temperatuuriga. Saadud aur on väga niiske ja halva puhastusvõimega ning võib näiteks puitpindu kahjustada. Selle tulemusena satuvad paljud sellised seadmed sageli keldrisse ja neid kasutatakse harva.

Seepärast pakuvad paljud tootjad tolmuimejaid, mis imavad üleliigse niiskuse otse puhastusprotsessi ajal. Selle tulemusena muutuvad seadmed üha suuremaks ja voolikud raskemaks. Arvukad turuanalüüsid näitavad, et seadmeid kasutatakse regulaarselt ainult siis, kui need on kerged, väikesed ja mugavad. Lisaks töötavad sellised seadmed ainult siis, kui aur ei ole liiga niiske, mis on vastuolus tõhusa aurupuhastuse ühe põhireegliga: madalam temperatuur tähendab väiksemat puhastustõhusust. Terminid „kuivaur“, „mikroaur“ ja „termopuhastus“ viitavad seadmetele, mis töötavad kõrge temperatuuri ja rõhuga (ca 160 °C ja 6 bar).

Kõrgemate temperatuuride ja suurema rõhu saavutamiseks on tavaliselt vaja suuremaid kütteelemente ja väga tõhusaid ohutusseadmeid. Seepärast on seadmed suuremad ja kohmakamad. Tänu erakordselt tõhusale AKU-THERM-COMPACTi küttesüsteemile, mida Thermostari pesuris kasutatakse, on suhteliselt väikeses boileris võimalik saavutada väga kõrge, kuni 8-baarine töörõhk. Tulemuseks on tõeliselt tõhus seade, mis on ka praktilise suurusega ja sobib igasse majapidamisse.

Kuivaurupuhastuse peamine eelis on see, et tekstiilid ja muud pinnad ei saa märjaks, vaid ainult kergelt niiskeks. Väljuva auru kõrge temperatuuri ja kiirusega eemaldatakse pindadelt mustus ja tolm. Kuumad auruosakesed tungivad materjalidesse, vedeldavad mustuse ja tõmbavad selle seejärel pinnalt välja. Kõrge temperatuuriga aurul on seega „vabastav“ mõju. Auru väljumiskiirus seadmest on samuti otsustava tähtsusega: mida suurem aururõhk, seda suurem väljumiskiirus ja auru tööjõud.