OSOONI GENERAATOR

Kõrge vooluga O3 generaator on ideaalne süsteem õhu desinfitseerimiseks tööstusruumides, kus on vaja tervislikku õhkkonda.

Osoon on kõige tõhusam ja looduslikum desinfektsioonivahend, mida saab kasutada ilma kemikaale kasutamata. Sellel on kloorist tõhusam oksüdatiivne jõud ja see ei jäta pärast kasutamist jääke.

Tooteinfo Solution Ozone kodulehel

Õhu desinfitseerimisel kasutatakse kõige sagedamini ultraviolettkiirgust (UV). UV-kiirgus (UV-C) tapab baktereid ja viirusi, kahjustades mikroorganismide rakkude DNA/RNA-d. UV-kiirgus võib aga desinfitseerida ainult lampide läheduses olevat õhku, kuna UV-valguse läbitungimisvõime on piiratud.

Veel üks tuntud õhupuhastusmeetod on kõrge efektiivsusega tahkete õhufiltri (HEPA) kasutamine. HEPA-filter suudab kinni püüda kuni 0,3 mikroni suurused tahked osakesed ja seega võivad bakterid, mille suurus on suurem kui 0,3 mikronit, jääda filtrisse. Kuigi HEPA filtrid vähendavad tõhusalt õhus leiduvaid baktereid, ei ole nanomeetri (10–9 m) suuruste viiruste eemaldamine tõhus. HEPA filtreid kasutades peab õhk filtrist läbi minema, et seda saaks puhastada, seega saavad HEPA filtrid puhastada vaid õhku, mis asub HEPA seadmest lühikese vahemaa kaugusel.

Õhu desinfitseerimiseks võib kasutada ka keemilisi desinfektsioonivahendeid, tavaliselt aurustamise või pihustamise teel. Neid keemilisi desinfitseerimisvahendeid on aga tavaliselt raske lagundada, jättes maha mürgised kemikaalide jäägid, mis on ohtlikud inimeste tervisele ja planeedile.

Teine õhudesinfitseerimisvõimalus on osoon, mis on hästi tuntud võimas oksüdeerija, mis võib mikroorganisme tõhusalt tappa. Lisaks osooni tugevale oksüdeerivale võimele aitavad osooni omadused olla ideaalseks õhudesinfektsioonivahendiks. Vastupidiselt UV-kiirgusele ja HEPA-filtrile on osoon gaas, mis võib tungida tööstusruumi igasse nurka, seega võib see tõhusalt desinfitseerida kogu ruumi (laudade, seadmete või masinate jms peal või all). Seega on High Flow O3 generaator parim valik tööstusruumide õhu desinfitseerimiseks.

High Flow O3 Generator toodab osooni, hapniku erivormi, mida mõnikord nimetatakse ka aktiveeritud hapnikuks. Osoon on võimas oksüdeeriv aine, millel on desinfitseeriv toime, mis toimib orgaanilistele ainetele, sealhulgas lõhnadele, õhus levivatele mikroobidele ja hallitusseentele, neutraliseerides lõhnu ja aidates vähendada õhus levivate patogeenide teket. Osoon ei jäta keemilisi jääke, seega on keskkonnasõbralik.