KÜLMKAMBRID / JAHELAOD

Osoongaasi kasutamine külmhoonete õhus hoiab bakterivaba keskkonna, mistõttu on bakterite aktiivsus ladustatavate toiduainete pindadel minimaalne.

Cold Storage Osoon System on välja töötatud keskkonna ja pindade desinfitseerimiseks.

Toidutootjad otsivad alati tõhusaid ja kulutõhusaid viise toidu säilitamiseks ja oma toodete säilivusaja pikendamiseks. Külmkambrid on üks levinumaid puu-, juurviljade, liha ja kala konserveerimisviise. Temperatuurid varieeruvad madalast jahedast kuni külmumistemperatuurini. Kõik toiduained, mis on väga lagunevad, hakkavad baktereid paljunema isegi nii külmas keskkonnas. Külmhoiustamine on aga kallis, energiamahukas ega hävita iseenesest mikroorganisme. Seega on toit ladustamisel vastuvõtlik mikroobide kasvule, seente lagunemisele ja kahjuritele.

Osoon on võimas desinfektsioonivahend, millel on ka antimikroobsed omadused, see inaktiveerib bakterite eoseid, hallitusseente, pärmseente, algloomade ja viiruste teket. Külmruumide desinfitseerimine osooniga on kõige tõhusam, ökonoomsem ja praktilisem lahendus toiduainete säilitamisel. Osoon inaktiveerib mikroorganisme värsketes toodetes, nagu puuviljad, köögiviljad, liha ja paljud muud toiduained, hoiab õhu mikroobidest vabana, hoiab ära hallituse ja seente kasvu ning vähendab pestitsiidide sisaldust värsketes toodetes.

Mitmed uuringud näitavad, et osoon on tõhus paljude kahjulike toidupatogeenide vastu ja pikendab toidu säilivusaega.

Osooni peamiseks eeliseks on see, et see ei jäta jääke ega mõjuta säilitatava toidu maitset ega lõhna, seega ei mõjuta see kuidagi toidu kvaliteeti ega olemust.

Eelised:

Loomulik viis lõhnade eemaldamiseks (oksüdatiivne protsess – Osoon reageerib kõigi mikroorganismidega ja kõrvaldab need tõhusalt tänu oma tugevale desinfitseerivale ja oksüdeerivale toimele);
See tapab bakterid, hallitusseened, seened, eosed, viirused ja kõik soovimatud mikroorganismid, vältides seal mikroorganismide saastumist;
Seadmete maksumus kaetakse lühikese aja jooksul;
See ei jäta jääke ega mõjuta säilitatava toidu maitset ega lõhna;
Osoon kõrvaldab suures osas mükotoksiine ja patogeene;
Vastavalt FDA-le on osoon üldiselt tunnistatud ohutuks (GRAS) kasutamiseks toiduainete töötlemisel;
Keskkonnaohutu, 100% looduslik, ei jäta jääke ja see ei ole ladustatav (toodetud kohalikus);
Osoonil on biotsiidsed ja deodoreerivad omadused;
Automaatne operatsioonisüsteem, ei vaja inimtegevust.
Osooni toime sõltuvalt ladustatud toodetest:

Liha – Liha külmutamine ja külmutamine aitab kaasa selle pinnal esinevate mikroobide ja hallitusseente aktiivsuse pärssimisele, kuid kuna neid ei elimineerita, taastuvad need nakatamis- ja paljunemisvõime, kui liha uuesti toatemperatuurini puutub. Lihatööstuse säilituskambrite osoonimine tagab igat liiki mikroobide ja hallitusseente kõrvaldamise ja tekke vältimise, tagades liha täieliku steriliseerimise, hoides selle puhtana tervisele kahjulikke infektsioone tekitavatest bakteritest (nt listeria, salmonella). ja E.Coli, paljude teiste hulgas). Osoon võimaldab vähendada riknemisest tulenevaid kadusid ning liha on pehmem, õrnem, puhtam ja pikema säilivusajaga.
Kala – kala jahutamisest ja külmutamisest ei piisa kala täieliku aseptika tagamiseks. Madal temperatuur takistab toote pinnal või kambrites endas olevate mikroobide ja ensüümide arengut, kuid külmaahela katkemisel ja kala uuesti toatemperatuuril (või isegi katmata külmal pingil) Need mikroorganismid taastavad oma paljunemisvõime, suurendades toidu mädanemise tõenäosust ja põhjustades isegi lõpptarbija haigusi. Kalad kipuvad vastu võtma baktereid, nagu Listeria, Salmonella, E.coli, Shigella, Botunlinum jt, mis võivad olla tervisele kahjulikud ning neid iseloomustab tugevate ja ebameeldivate lõhnade eraldamine. Osooni kasutamine kalatööstuse külmkambrites võimaldab kõrvaldada kõik kala pinnal ja kambris olevad mikroorganismid, tagades toiduohutuse ja pikendades oluliselt toote heas seisukorras püsimise aega. Osoon ründab otseselt lõhnu tekitavaid molekule, võideldes nendega juurtes ja saavutades seeläbi täieliku desodoreerimise, vähendades ammoniaagi emissiooni, stabiliseerides pH-d ja pikendades kala säilivusaega.
Puu- ja köögiviljad – kõige ohutum viis puu- ja köögiviljade säilivusaega pikendada, säilitades samal ajal kõik nende organoleptilised omadused (värvus, heledus, lõhn, tekstuur ja maitse) pärast koristamist, on kontrollida etüleeni tootmist ning tagada patogeensete mikroorganismide ja kemikaalide jääkide puudumine. pinnal ja toidus. Etüleen on puu- ja köögiviljade loomulik küpsemishormoon. Puu- ja köögiviljad toodavad etüleeni loomulikult pärast taimest eraldamist, st koristusjärgses faasis. Etüleeniga liigne kokkupuude põhjustab puu- ja köögiviljade füsioloogilist halvenemist. Tänu osooni kasutamisele saab etüleeni taset kontrollida, lükates edasi puu- ja köögiviljade loomulikku valmimist. Osoon oksüdeerib looduslikult etüleeni, tekitades etüleeni